Bloudím.... ale jinde

14. března 2012 v 21:57 |  něco smysluplnějšího
Tentokrát jsem zabloudila i do cizích myšlenek. Le Fille Ash a Vendy. Tyto osoby byly tak hodné a odpověděli mi na tři otázky. Pravda, dost odstrašující otázky. Ani se nedivím orlovi, že nepřiletěl odpovědět. Trochu se tohoto článku obávám, ale zase moje druhá polovina mozku to sem dát chtěla. Tak jo, vše potřebné znáte a já jdu trhat etikety.

________________

1. Chcete, aby se trochu vašeho soukromí promítalo na blog (například ve fotografiích a další tvorbě) nebo máte jasně stanovenou čáru mezi virtuálním světem a běžným reálným životem?


Vendy: Tak půl na půl. Soukromí si spíš chráním a nejsem zrovna svěřovací typ, který chodí s kůží na trh, nebo jinými slovy, práskne na sebe všechno.
Ale zase úplně utajená taky nejsem, občas na sebe něco prozradím. Jsou však věci, které si nechávám pro sebe...


Le Fille Ash: O promítání soukromí do internetového světa bych mohla vést sáhodlouhé debaty. Já osobně bych nikdy nezveřejnila na blog nějakou svoji fotku, nebo video (i když tady, vzhledem k mé taneční zálibě, bych u toho videa možná i povolila). Ale pokud jde o tvorbu literární, tam nevidím problém. A jde-li o pevně stanovenou čáru... čáru mám, ale ne nijakou pevnou. Zkrátka ukazovat a dávat o sobě vědět jak nejméně to bude možné (takže adresa, město, telefon... je passé), ale třeba věk a podobné, tam jsem ochotna ustoupit.

________________


2. Máte někdy špatnou náladu právě kvůli blogaření nebo vůbec psaní, malování, fotografování atd.?

Vendy: Kvůli blogaření? A víš, že se mi to ještě nestalo? Zatím mi zkazili náladu spíš lidi v reálu, nebo když si přečtu na netu zas nějakou jobovku od našich vypatlaných politiků. Blog mi dosud náladu nezkazil, a už vůbec ne psaní, malování nebo fotografování. Fotím ráda, i když fotky nejsou nic extrovního.
Možná mě někdy zamrzí kritický názor, ale je jich málo, a hlavně - každý má právo na svůj názor a nemusí se mu líbit všechno, co napíšu nebo nakreslím nebo vyfotím...
Co mi ale ve světě blogu vadí, je způsob, jakým si některé blogerky zvyšují návštěvnost. Ten způsob spočívá v jednoduchém úkonu - přijdou na blog, napíší urážlivý a hodně hrubý komentář a zmiznou. A počítají s tím, že naštvaný autor blogu se půjde pod
ívat, co za káču mu napsalo tuhle sprostotu... A mají o návštěvu víc.


Le Fille Ash: Snažím se ji nemít. Kvůli blogaření ji nemám nikdy, tam není třeba… a protože literární tvorbou si ji naopak vybíjím, taktam také není třeba. Jen mne někdy zamrzí, když je mé dílo od A až do Z zkritizováno, ale koho by to nezamrzelo. Avšak já se i z toho snažím vytěžit. Kritika je důležitá. Jak říkám: "Chvála je příjemná, ale kritika poučná."

________________


3. Dopisujete si s někým? Myslím třeba s Angličanem nebo Němkou, okouzlující Francouzskou či sexy Španělem. Jestli ano: Co vám na tom hodně vadí? Pokud ne: Uvažujete, že to někdy zkusíte?

Vendy: Tohle je dobrá otázka. Ale odpovím na ni asi velmi rychle a jednoduše: ne a ne. Z jednoho prostého, i když trochu smutného faktu - neumím cizí řeči. Ani anglicky. Těch pár slovíček, které znám by asi k nějakému rozhovoru nestačily (a rozhovor je svým způsobem i formou dopisu...)


Le Fille Ash: Ne, anebo vlastně… no, jak se to vezme. Ale asi blíže je to k tomu ne. Ne pravidelně. Ale je příjemné si dopisovat s cizincem… zvláště kvůli zlepšení jazyka (v mém případě hlavně angličtiny). A rozhodně tedy nemohu říci, že by mi na tom něco vadilo. Naopak.
Png by Maky.Orel.
 


Komentáře

1 Ebolin Ebolin | Web | 15. března 2012 v 15:12 | Reagovat

Obě dvě holky, skvělé, praktické a s uměleckou dušičkou plnou pochopení znám, rozhovor je skvělý! :-)

2 Vendy Vendy | Web | 17. března 2012 v 22:17 | Reagovat

Je to pěkný rozhovor, znám i La fille Ash, takže jsem si taky se zájmem přečetla její odpovědi!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.