Blá blá blá, hurá a lyžujem!

2. ledna 2013 v 21:07 | Elza |  vyrváno z trhačky
Není nad to, dostat od rodičů, pardon - od Ježíška, pod vánoční stromek dárkový certifikát na lyže a vlastně kompletní lyžařskou výbavu. Cena není nikde stanovená, samozřejmě si vše můžu sama vybrat. A taky že jsem si vybrala. Nevěřila bych, že skoro vše seženeme v jednom obchodě, navíc s pohodovým přístupem prodavačů. Trpělivost jako oni bych teda chtěla mít, protože čekat, až si nějaká umanutá holka vyzkouší všechny bílé helmy, bych vážně nemohla.

A vážně jsem šla jen po bílých, i když mi byly nasazeny i černé a růžové! Černou, dobře, tu bych si klidně vzala (kdyby mi seděla líp než bílá), ale růžovou prostě na hlavě mít nechci. Já vím, barva jako jiná, ale sakra je pěkně vidět. Taky bylo docela divný, když jsem si zkoušela jednu šedivou a úplně tu samou měl nějaký chlap vedle na kebuli. Mohlo mu být tak třicet až třicet pět, ale koukali jsme na sebe jak naprostí blbci s inteligencí tykve. On se mě nakonec zeptal, jestli je teda pánská nebo dámská. Vážně těžko říct. S unisexovou helmou jsem se ještě nesetkala, ale drahá byla. Jako prase. Nakonec jsem se rozhodla, že si ponechám tu, co mám doma. Je sice menší, ale upřímně mi sedí asi nejvíc. Jsem na ni holt zvyklá.

Hůlky byly vybrány za pět minut, ani ne. Sice jsem na všechny působila jak rozmazlenej fracek, ale pochopte, že když už si vše vybírám nové (lyže, lyžáky, hůlky), chci to mít sladěný. A hlavně vlnovky, vlnovky, vlnovky! To rodiče ze začátku moc nechápali, pak mi dali volnou ruku a drsně stanovenou cenu, do které se musím vejít. A v pohodě jsem se vešla.

No to nejlepší na konec. Lyže, konečně dlouhé, jak má být. Konečně dámské. Konečně odlehčené. Jsem za ně nesmírně ráda. Jsou modro-tyrkysovo-zelené a opravdu na první pohled jsem se do nich zabouchla. Hned jak jsem vešla, tyhle lyže mě padly do oka. Kdo by odolal těmto barvám, že? A vlnovkám! No cenu raději zmiňovat nebudu. Sice slevy byly skoro 50%, takže slušný, ale ten vzhled se na sumě trochu podepsal. Asi tak čtyřmi stovkami. Jenže to máte skoro u všeho, například auto s metalízou v různé barvě.

A kam vlastně, když není sníh? Do Alp, vážení, Elza vyráží do Alp. Poprvé. Těším se tam děsně moc a mám radost, že se konečně odpíchnu od Šumavských vrcholků. Neříkám, že jsou špatné, ale lyžovat se prý všichni pořádně naučí až v Alpách. Alespoň v to doufám. Chci si strhnout nálepku začátečníka.

A vyrážíte někam vy, nebo už jste byli? Máte nějaký tip nebo radu pro někoho kdo jede ochutnávat kopce Rakouska? Chtěla bych znát váš celkový názor na lyžování v Alpách.
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.