Náhodou

2. ledna 2013 v 8:28 | Elza |  vyrváno z trhačky
Zdravím v roce 1!
Máme tu "novou éru", a tak jsem si řekla, jako asi půlka blogu.cz, že si trochu pozměním blog. Vážně jen trochu, nic moc radikálního. Už jsem byla připravená zasednout do sedla Gimpu a jet podle orlího návodu, když v tom jsem najednou něco objevila! Hu.

A byl to starší tabletový lay dělaný tak trochu na přání. Asi před měsícem jsem se tady na Blogu seznámila s jednou docela zajímavou slečnou a dá se říct, že jsme si celkem rozuměli. Po pár dnech mě požádala, jestli bych jí nemohla udělat nějaké oddělovače a ikonu a vzápětí dodala svůj požadavek - aby to bylo v malování. Sama svůj blog měla zaměřený na kreslení a musím říct, že byla mnohem lepší než já. A řeknu i to, že jsou snad všichni lepší než já. Nicméně už to, že bych do toho musela zapojit tablet, mi bylo proti srsti, ale kývla jsem. Byla to pro mě celkem výzva. Tak jsem vše hotové hned druhý den poslala a odpovědí mi byla další žádost - tentokrát o celý vzhled. Ze začátku jsem chtěla vycouvat, ale napsala jsem jí, že si to promyslím. O pár dní později jsem přece jen dostala nápad na nějaký ten "lay" a začala jsem tvořit. Tvořila jsem a tvořila. A jelikož moc neumím pracovat s vrstvami, bylo to pro mě trochu obtížné. Musela jsem všechno ukládat po každém kroku, barvy jsem si psala zvlášť na papír a nastavení pro mě také nebyla procházka růžovým sadem. Nicméně jsem to za pár hodin nějak zvládla a slečně jsem hodila lay na blog, který byl za dva dny zrušen. Na email nereagovala, a tak jsem jí napsala na skype, kde mi už odpověděla: "JJ blog jsem si zrušila takže ten design už nepotřebuju. Poved se ti."

Nebyla jsem naštvaná, jen mě to mrzelo. Hodně. Vlastně jsem dokonale pochopila všechny grafiky, kteří se s tímto už setkali. Chápu všechny, kteří své objednávky omezili nebo zavřeli a i ty, kteří si za práce nechávají platit. Chcete někomu pomoct a on vám píchne kudlu do zad. Nechci to už více rozmazávat, jen mě tenhle přístup zklamal.

Jak už jsem ale řekla na začátku, včera jsem ten vzhled objevila a chvíli na něj jen tak zírala. Nepřišel mi nejhorší, ale chyby měl, to jo. Takže přišlo opravování - gumování, dopisování, řezání a stříhání, přebarvování, díky kterému jsem se naučila zacházet s vrstvami. Konečně! Konečně jsem pochopila, jak fungují a kdy mi mají sloužit.

Asi jak se říká - všechno špatné je k něčemu dobré.

Takže jsem si vlastně ušila zbrusu nový hábit na tento blog. Myslím, že má hezké jarní barvy, optimistické a je vážně jednoduchý a lehký, což mnoho lidem vyhovuje. Včetně mě. Nastavit ho už byla hračka a ještě navíc, sem si pohrála s rubrikami nahoře. Zavedla veřejnou galerii a dala vám možnost se tady lépe orientovat.

Jinak všem dodatečně přeji hezký a úspěšný rok 2013! :)
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.